28. 9. 2012

Z ateliéru Jiřího Končela 2012

Pozdrav Jiřího Končela na nové podobě internetové prezentace. Nové články, obrazová tvorba Jiřího Končela a fotky z výstav.

Z ateliéru Jiřího Končela 2012

 

Je tady rok 2012! S označením tohoto roku jsou spojená různá očekávání.  Nelze dělat, že to tak není a tento rok je jen další v řadě. Řada lidí hovoří  v souvislosti s následujícím děním o krizi ekonomiky, myšlení nebo očekává vyplnění různých proroctví, kterých se k tomuto roku váže opravdu hodně.

Jiří Končel

Rozhodující je fakt, že tady jsme a můžeme vykročit dál. Zkusme brát tento rok a vůbec naše působení na světě jako velké dobrodružství . Podobně jako v dobrodružných knihách, se ne vždy jedná malebnou pohádku. Dobrodružnou knihu chápu jako řadu nelehkých výzev a překonávání složitého. Vždy je zde přítomná odvaha, čest, často i zlo. Řada hrdinů nás v průběhu příběhu opouští, ale naše cesta pokračuje. V dobrodružných knihách je přítomná chuť jít po cestě, podrobit se zkouškám a téměř v nich nenajdeme malomyslnost.

V této době bych vám všem chtěl popřát především odvahu, chuť do života a samozřejmě hodně zdraví.

Osobně vás rád uvítám při sdílení mé cesty . Mé obrazové dobrodružství pokračuje. Je hotové pásmo, které se jen těžko pojmenovává. Vychází z pocitů a snaží se reagovat na současnou energii kolem nás. Do pásma vstupuje historie, která je nedílnou součástí naší existence. Odrazy a symboly dávného jakoby automaticky vstupovaly do obrazů, když jsem se snažil zachytit současnost.

poslední mejdan

Pásmo vzniklo a je odlišné od starších, tematicky zaměřených obrazů. Postupně přidáme všechny obrazy do galerie na stránkách, ale už nyní zde můžete vidět část pásma.

V těchto dnech jsem dokončil několik obrazů, které jsou v mém případě očekávané. Zpracoval jsem záblesky cesty po Austrálii a Novém Zélandu, kterou podnikl jeden z Končelů.  Vyprávění, fotky a duševní ponoření do tohoto daleké světa má tedy za výsledek i obrazovou podobu. Obrazy jsou čerstvé a galerii na stránkách obohatí v krátké době

Závěrem vás zvu na další výstavy v roce 2012. Prozkoumat obrazy můžete také v ateliéru v Plzni, kde vás rovněž rád uvítám. Psát můžete tradičně na email (koncel @email.cz) .

Těším se na další dobrodružství a děkuji

Jiří Končel

autor uter.jpg