PÁLAVA - INSPIRACE NEJEN UMĚLECKÁ

Mimořádné místo...exotický svět schovaný ve středu Evropy. To je maličká oblast Pálavy, skvělá inspirace pro umělce.

Krátké video z vernisáže

Vernisáž výstavy Jiřího Končela 25.2.2016

Výstava Jiřího Končela "Cesta světem" byla zahájena 25.2.2016 v Rokycanech. Domovem pro obrazy se stal mimořádný prostor Galerie v brance. Objekt galerie je umístěn v historickém domě, který "dýchá" nejen historií, ale především živou spirituální energií...

Výstava Jiřího Končela "Cesta světem"

Duchovní centrum a Galerie v brance Vás zve na vernisáž prodejní výstavy Jiřího Končela - "Cesta světem" dne 25. 2. 2016 od 18 hodinVýstava bude instalována od 25. 2. do 27. 4. 2016.

PERUÁNSKÁ INSPIRACE

Energie života je vzácným darem. V Peru je zřejmý pocit, že život člověka obklopuje a doslova vystupuje z krajiny. Peru není jen o lidech a není jen o přírodě. Je to země vyprávějící příběh celku. 

KRAJINA NEJEN ČESKÁ

Pohled na krajinu, města a vesničky...

KRÁTKÝ ROZHOVOR

Je zde první odkaz na video s krátkým rozhovorem. Jiří Končel krátce hovoří o novém obrazovém pásmu.

MALUJE SE PERU

Co je nového...

Cesta pokračuje

Tentokrát z obrazů nehovoří barevné uličky ani malebné krajinky. Hlavní roli hraje mimika původních obyvatel Austrálie a Nového Zélandu. Kdo mojí tvorbu zná, je jistě připraven na směs emocí, pocitů, klidu i neklidu. Věřte, že obraz ani tolik neodráží svého tvůrce, ale je především zrcadlem jeho pozorovatelů.

Evoluce duše

Dnes je zde taková drobná úvaha, která čas od času člověka přepadne a začne přemýšlet. Jedna taková úvaha odstartovala vznik celého obrazového pásma. Věřím, že mi odpustíte možná méně srozumitelné zamyšlení vyjádřené slovy a najdete si obsah mého rozjímání v samotných obrazech.

Z ateliéru Jiřího Končela 2012

Pozdrav Jiřího Končela na nové podobě internetové prezentace. Nové články, obrazová tvorba Jiřího Končela a fotky z výstav.